Whisky – kilka podstawowych informacji

WhiskyWielu z Was zapewne lubi Whisky, czy to czystą czy z różnymi dodatkami jak lód, woda, cola czy sok jabłkowy. Jest na prawdę wiele sposobów jak można pić ten rodzaj alkoholu.

Jednak czym tak na prawdę jest whisky i jakie sa jej gatunki?

Podział podstawowy możemy zrobić w ten sposób: Single Malt lub Blended (mieszane). Single Malt to whisky która powstaje z jęczmienia, to jedyne ziarno z jakiego Single Malt może być zrobiony. W przypadku whisky Blended czyli mieszanej – wykorzystywany jest Single Malt oraz inne whisky zbożowe. Do ich produkcji może być użyta nawet kukurydza. Whisky musi leżakować przynajmniej 3 lata w dębowej beczce. Oczywiście im większy udział Single Malt w Blended tym wyższa jakość oraz cena.

Jeśli chodzi o wiek – whisky musi leżakować przynajmniej 3 lata, ale im starsza tym lepsza i droższa. Niektóre whisky typu Blended podają wiek mieszanki, inne nie. Marki jak Johhnie Walker i Ballantine’s podają wiek, ale niestety nie ma okreslonego % podziału mieszanki. Wiadomo że jest tam kilkadziesiąt różnych whisky.

Gdzie kupić ?
Najprostsze whisky dostaniemy praktycznie w każdym dyskoncie czy sklepie monopolowym. Jeśli jednak chcemy pokusić się o wytrawniejszy trunek z górnej półki najlepiej udać się do sklepu specjalistycznego lub np. odwiedzić stronę http://alkohole.eurocash.pl/ gdzie w ofercie możecie znaleść wiele różnych whisky wraz z ich krótkim opisem.

Comments are closed.

  • Ćwiczyć, czy nie ćwiczyć podczas choroby, oto jest pytanie!

  • Sprawność fizyczna

    Interesujące dla lekarzy i chorych wyniki badań na temat sprawności fizycznej osobników pasterskiego szczepu Masai z Tanzanii opublikowała w 1965 roku Afrykańska Fundacja Medyczna Badań Naukowych w Nairobi. Ci z badanych, którzy w młodości przebywali długie drogi ze swymi trzodami lub wiele polowali, wykazali największą …