Whisky – kilka podstawowych informacji

WhiskyWielu z Was zapewne lubi Whisky, czy to czystą czy z różnymi dodatkami jak lód, woda, cola czy sok jabłkowy. Jest na prawdę wiele sposobów jak można pić ten rodzaj alkoholu.

Jednak czym tak na prawdę jest whisky i jakie sa jej gatunki?

Podział podstawowy możemy zrobić w ten sposób: Single Malt lub Blended (mieszane). Single Malt to whisky która powstaje z jęczmienia, to jedyne ziarno z jakiego Single Malt może być zrobiony. W przypadku whisky Blended czyli mieszanej – wykorzystywany jest Single Malt oraz inne whisky zbożowe. Do ich produkcji może być użyta nawet kukurydza. Whisky musi leżakować przynajmniej 3 lata w dębowej beczce. Oczywiście im większy udział Single Malt w Blended tym wyższa jakość oraz cena.

Jeśli chodzi o wiek – whisky musi leżakować przynajmniej 3 lata, ale im starsza tym lepsza i droższa. Niektóre whisky typu Blended podają wiek mieszanki, inne nie. Marki jak Johhnie Walker i Ballantine’s podają wiek, ale niestety nie ma okreslonego % podziału mieszanki. Wiadomo że jest tam kilkadziesiąt różnych whisky.

Gdzie kupić ?
Najprostsze whisky dostaniemy praktycznie w każdym dyskoncie czy sklepie monopolowym. Jeśli jednak chcemy pokusić się o wytrawniejszy trunek z górnej półki najlepiej udać się do sklepu specjalistycznego lub np. odwiedzić stronę http://alkohole.eurocash.pl/ gdzie w ofercie możecie znaleść wiele różnych whisky wraz z ich krótkim opisem.

Comments are closed.

Service Unavailable.

  • Prawidłowa dieta pomoże ci zgubić zbędne kilogramy

    Dieta to perfekcyjny sposób na stracenie paru kilogramów. Jednak odpowiednie odchudzanie się wymaga stosowania się do paru reguł. Jeżeli zależy ci na swoim zdrowiu to musisz odchudzać się rozsądnie – sporo osób rozpoczyna się głodzić, co wiąże się z sporymi kłopotami zdrowotnymi. Toteż nie zapominaj …
  • Aloes sprawa która łagodzi wszystkie dolegliwości

    Aloes, to nic innego jak wspaniała roślina. Jednak mówiąc o aloesie, ciężko tak naprawdę odgadnąć o czym tak naprawdę mówimy, bowiem we właściwym rozrachunku pod tą nazwą znajdziemy aż 300 różnych gatunków. Mogą mieć one naprawdę inne postaci, nie muszą być to tylko drzewa, czy …