Whisky – kilka podstawowych informacji

WhiskyWielu z Was zapewne lubi Whisky, czy to czystą czy z różnymi dodatkami jak lód, woda, cola czy sok jabłkowy. Jest na prawdę wiele sposobów jak można pić ten rodzaj alkoholu.

Jednak czym tak na prawdę jest whisky i jakie sa jej gatunki?

Podział podstawowy możemy zrobić w ten sposób: Single Malt lub Blended (mieszane). Single Malt to whisky która powstaje z jęczmienia, to jedyne ziarno z jakiego Single Malt może być zrobiony. W przypadku whisky Blended czyli mieszanej – wykorzystywany jest Single Malt oraz inne whisky zbożowe. Do ich produkcji może być użyta nawet kukurydza. Whisky musi leżakować przynajmniej 3 lata w dębowej beczce. Oczywiście im większy udział Single Malt w Blended tym wyższa jakość oraz cena.

Jeśli chodzi o wiek – whisky musi leżakować przynajmniej 3 lata, ale im starsza tym lepsza i droższa. Niektóre whisky typu Blended podają wiek mieszanki, inne nie. Marki jak Johhnie Walker i Ballantine’s podają wiek, ale niestety nie ma okreslonego % podziału mieszanki. Wiadomo że jest tam kilkadziesiąt różnych whisky.

Gdzie kupić ?
Najprostsze whisky dostaniemy praktycznie w każdym dyskoncie czy sklepie monopolowym. Jeśli jednak chcemy pokusić się o wytrawniejszy trunek z górnej półki najlepiej udać się do sklepu specjalistycznego lub np. odwiedzić stronę http://alkohole.eurocash.pl/ gdzie w ofercie możecie znaleść wiele różnych whisky wraz z ich krótkim opisem.

Comments are closed.

  • Wypadanie włosów – jak z tym walczyć

    Liczba osób narzekających na nadmierne wypadanie włosów regularnie wzrasta. Przyczyn takiego obrotu sprawy może być wiele. Niewłaściwa pielęgnacja włosów lub jej brak, stosowanie niszczących włosy środków do stylizacji, a także metod ich stylizacji. Z największym problemem łysienia spotykają się mężczyźni.
  • Targi zielarskie

    Targi zielarskie jest to bardzo przyjemna impreza organizowana głównie latem. Spotykają się na niej pasjonaci zielarstwa a także pszczelarstwa ponieważ jest to organizowane wspólnie. Zazwyczaj można spotkać hodowców ziół z różnych zakątków Polski a nawet i świata. Pokazują oni swoje zbiory przy okazji informując o …