Whisky – kilka podstawowych informacji

WhiskyWielu z Was zapewne lubi Whisky, czy to czystą czy z różnymi dodatkami jak lód, woda, cola czy sok jabłkowy. Jest na prawdę wiele sposobów jak można pić ten rodzaj alkoholu.

Jednak czym tak na prawdę jest whisky i jakie sa jej gatunki?

Podział podstawowy możemy zrobić w ten sposób: Single Malt lub Blended (mieszane). Single Malt to whisky która powstaje z jęczmienia, to jedyne ziarno z jakiego Single Malt może być zrobiony. W przypadku whisky Blended czyli mieszanej – wykorzystywany jest Single Malt oraz inne whisky zbożowe. Do ich produkcji może być użyta nawet kukurydza. Whisky musi leżakować przynajmniej 3 lata w dębowej beczce. Oczywiście im większy udział Single Malt w Blended tym wyższa jakość oraz cena.

Jeśli chodzi o wiek – whisky musi leżakować przynajmniej 3 lata, ale im starsza tym lepsza i droższa. Niektóre whisky typu Blended podają wiek mieszanki, inne nie. Marki jak Johhnie Walker i Ballantine’s podają wiek, ale niestety nie ma okreslonego % podziału mieszanki. Wiadomo że jest tam kilkadziesiąt różnych whisky.

Gdzie kupić ?
Najprostsze whisky dostaniemy praktycznie w każdym dyskoncie czy sklepie monopolowym. Jeśli jednak chcemy pokusić się o wytrawniejszy trunek z górnej półki najlepiej udać się do sklepu specjalistycznego lub np. odwiedzić stronę http://alkohole.eurocash.pl/ gdzie w ofercie możecie znaleść wiele różnych whisky wraz z ich krótkim opisem.

Comments are closed.

Service Unavailable.

  • Zasilacz komputerowy – jak wybrać ten najlepszy?

    Wśród akcesoriów komputerowych znaleźć można mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych dodatków, które sprawiają, że praca przed laptopem przebiega sprawniej i przyjemniej. Producenci tego typu sprzętu w swojej ofercie oczywiście mają też gadżety zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach i osobach korzystających z komputera głównie w …
  • Czy medycyna jest ważna

    Sami wiemy doskonale, że gdyby nie medycyna, to być może nasze zdrowie nie miałoby się wcale tak dobrze, jak teraz. To jest właśnie najlepsze w tym wszystkim, że niejeden lekarz jest zawsze chętny do tego, żeby nam pomóc. W końcu od tego oni są, po …