Ekspresy

Syrop z czarnego bzu – co to jest?

czarnego bzuCzarny bez jest rośliną jadalną i zarazem leczniczą, ale nie w postaci surowych kwiatów. Dlatego by móc go spożywać, trzeba najpierw odpowiednio przetworzyć jego owoce. Syrop z czarnego bzu to nic innego jak lek przeciwwirusowy, a także produkt, który jest bardzo dobry na wzmocnienie i kaszel. Najczęściej jednak stosuje się go przy przeziębieniu. Ponadto lek ten doskonale radzi sobie z infekcjami górnych dróg oddechowych. Syrop przygotowuje się tylko z dojrzałych owoców.

Oczywiście można go wykonać samodzielnie, ale też trzeba wiedzieć, iż w aptekach jest on dostępny w gotowej postaci. Warto wspomnieć, że kwiaty czarnego bzu zawierają flawonoidy, trójterpeny i śluzy. W owocach bzu zaś znajdują się glikozydy antocyjanowe, pektyny, garbniki, a także kwasy owocowe i witaminy. W związku z tym zapewne również i sam syrop przygotowany z czarnego bzu ma te same właściwości. Dlatego jest tak skuteczny w leczeniu przeziębienia. Syrop z czarnego bzu to łatwo dostępny produkt leczniczy, który niedługo po zastosowaniu przynosi pierwsze efekty. Zaletą danego syropu jest między innymi to, że może być spożywany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

Dawkowanie tego produktu zwykle jest określone w ulotce, a często również na opakowaniu. Dlatego nawet przed zażyciem syropu z czarnego bzu, trzeba najpierw zapoznać się z informacjami udostępnionymi przez producenta. Lek ten jest bezpieczny dla organizmu człowieka. Co więcej, warto mieć http://pelafen.pl/ w domowej apteczce na wypadek ewentualnego przeziębienia.

Comments are closed.

  • By-pass gastryczny – co to takiego?

    W ciągu ostatnich lat chirurgia bariatryczna przeżywa swój rozkwit. Współcześnie pada wiele krzywdzących opinii, że operacyjne leczenie otyłości jest nową „modą”, jednak w rzeczywistości bariatria stwarza często jedyną szansę na wyleczenie dla osób ze skrajnymi postaciami otyłości. Rosnące zapotrzebowanie na zabiegi jest więc wynikiem przede …
  • Zioła dla dzieci

    Dzieci są bardzo delikatnymi istotkami dla których nie wszystkie produkty zdrowotne powinny być podawane. Szczególnie jest to ważne wtedy kiedy dzieci są chore. Często na ulotkach a także u lekarza jest wyraźnie mówione co wolno dzieciom podawać a co jest zabronione. Natomiast jeśli chodzi o …