Gabinet psychologiczny Poznań – Sprawdź gdzie warto

Sprawdź na naszej stronie gdzie warto wybrać się do gabinetu psychologicznego. O czym warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed wybraniem odpowiedniej osoby do prowadzenia seansu leczniczego. Wystrój gabinet psychologiczny ma również duże znaczenie. Od tego bedziesz łapał odpowiedni nastrój.

Kim jest psycholog?

Zacznijmy od tego, kim on nie jest: nie jest lekarzem, więc nie może przepisać leków, nie może przepuścić kontroli i nie używa zwykłych narzędzi medycznych do opisywania doświadczeń psychicznych. Jest specjalistą w zakresie ludzkich zachowań, doświadczeń wewnątrzpsychicznych, relacji, strategii samoregulacji w kontekście wyzwań.
Rodzaje spotkań – rodzaje celów

Możesz użyć jednego z dwóch podstawowych typów:

konsultacje w celu rozpatrzenia Twojego wniosku o wsparcie w ramach uczelni (uczniowie, którzy nie mają dokumentacji od kontaktu ze specjalistą spoza OPD lub że dokumentacja jest niekompletna i którzy chcą skorzystać z opinii psychologa w OPD)
konsultacje, które pomogą ci zdobyć wsparcie i lepszą orientację jako doświadczone trudności i zaplanować, jak je rozwiązać.

W przypadku pierwszego rodzaju konsultacji rola psychologa pozostaje oparta na wsparciu, ale w tym przypadku wsparcie wyraża się w sposób szczególny przez … pielęgnowanie prawa do wzięcia odpowiedzialności za zadania i rolę ucznia. O co tu chodzi? Rola psychologa podczas tych konsultacji polega na ustaleniu, jak trudno jest zająć się konkretnymi i aktualnymi przeszkodami w specyficznych aspektach twoich zadań badawczych w określonych okolicznościach, w określonym czasie, w kontekście konkretnych tematów itp. Oznacza to że psycholog w tym przypadku działa jako osoba, która różnicuje i ocenia, a czasami wskazuje: w tym przypadku nie widzę związku między charakterem trudności i charakterem zadania a okolicznościami jego spełnienia (i w konsekwencji: nie mogę poprzeć twojej propozycji typu lub zakresu wsparcia). Dzieje się tak, ponieważ jako Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych nie oferujemy standardowego „pakietu pomocy”, który zostałby przypisany do konkretnego problemu, ale zawsze jest odpowiedzią na indywidualną sytuację danej osoby w jej obecnym stanie zdrowia. . Uważamy, że będzie to pomocne w byciu studentem jako pierwszym, a nie „osobą z problemami”. Pozwala to również na wyrównanie szans na zbadanie osoby doświadczającej pewnych trudności bez uzyskania prawa do wymagań (tak, to prawda!). Zadaniem psychologa jest nie tylko wsparcie, ale także ochrona wszystkich tych standardów wsparcia, a także ocena.

Drugi rodzaj konsultacji pozwala na większe skupienie się na wspólnych hipotezach dotyczących tego, jak powstał problem i jakie czynniki są obecne w życiu studenta, które sprzyjają jego kontynuacji. Można powiedzieć, że są to pierwsze kroki podjęte razem w kierunku możliwej psychoterapii. W tym zakresie poradnictwo pomoże zrozumieć, jak może wyglądać podejście terapeutyczne, czego można się po nim spodziewać (akceptacja, bezpieczny kontekst dla doświadczania i wyrażania emocji, szczerość, nowe znaczenia, wiedza, impulsy do rzucania wyzwania w oczywiste ograniczenia zmian życiowych … ).
Konsultacja psychologiczna w OPD …

To przede wszystkim spotkanie. Jest to bezpłatne spotkanie, na które możesz liczyć jako student bez skierowania i bez czekania na termin (czasami można spotkać się z psychologiem nawet w dniu złożenia wniosku).
Jest to rodzaj spotkania opartego na dialogu, akceptacji i wymianie znaczeń, które dajemy danym sytuacjom. Alternatywne znaczenia, reakcje, zachowania i interpretacje, które są proponowane podczas spotkania, rozwijają się z jednej strony z koncepcji teoretycznych, z drugiej strony z osobistych doświadczeń z osobami, rodzinami i grupami. Ta akceptacja oznacza, że ​​możesz czuć się swobodnie dzięki swojej tożsamości płciowej, orientacji, przynależności religijnej, religii, narodowości, przekonaniom (takim jak psychologowie i psychoterapeuci;) lub innym tożsamościom, o których myślisz, że są poza głównym nurtem.


Opiera się na zasadzie poufności, co oznacza, że ​​twoje informacje zdrowotne i dane osobowe pozostaną między nami, chyba że polegając na nich, będziesz szukać konkretnego wsparcia poprzez OPD. Co więcej, wszystkie informacje są dostarczane tylko w niezbędnym zakresie, tylko dzięki twojej wiedzy i zgodzie i tylko konsultantowi OPD. W wyjątkowych sytuacjach, w ramach dokumentów regulujących wsparcie dla studentów ze strony OPD, Rektor jako nasz przełożony, może również uzyskać wgląd w dokumentację ucznia. Inną sytuacją, w której psycholog zmuszony jest odejść od zasady poufności, jest sytuacja, w której istnieje bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia.
Oznacza to, że nie jest to terapia, a zatem nie jest możliwe ustalenie i weryfikacja celów w długotrwałym kontakcie terapeutycznym w oparciu o regularne spotkania.


Nie ma na celu ustalenia ani weryfikacji diagnozy nosologicznej, która jest diagnozą sformułowaną przy użyciu określonych znaczeń dla nauk medycznych. Jest to diagnoza funkcjonalna, która odnosi się do skuteczności codziennych ról i tego, jak persona

 

Comments are closed.

Service Unavailable.

  • Wódka na wesele z hurtowni alkoholi – czy warto?

    Organizacja wesela to zadanie, które wymaga przemyślenia wielu aspektów. Zaplanowanie go z dużym wyprzedzeniem i przy pomocy nowoczesnych rozwiązań pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy i nerwów. Jedną z bardzo istotnych kwestii jest zaopatrzenie się w alkohol, chyba że organizujemy imprezę bezalkoholową, co w polskich warunkach wciąż …
  • Jak przygotować się do snu?

    Co należy robić, by potężny proces fizjologiczny odpoczynku układu nerwowego, jakim jest sen, był racjonalnie wykorzystywany? Wiele jest czynników, które mogą utrudniać sen. Należy do nich między innymi zmiana środowiska, w którym przebywamy. Przyjeżdżając na przykład na wczasy, znajdujemy się w miejscowości o innym niejednokrotnie …