Ceramiczne płytki do mieszkania

Wyłożenie płytkami mieszkania jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Odpowiednio dobrane płytki nadają pomieszczeniu charakteru, są proste w utrzymaniu czystości i trwałe, w związku z czym raz położone służą latami. Płytki najczęściej spotkać można w kuchni i łazience, choć nie brakuje już mieszkań, w których płytki znalazły zastosowanie w korytarzu czy pokoju. Rodzajów płytek jest wiele, co nie ulega wątpliwości.

Osoby urządzające lub remontujące mieszkanie muszą zmierzyć się z nie lada problemem, chcąc wybrać idealne płytki w salonie meblowym lub w sklepie internetowym. Do najczęściej wybieranych płytek do kuchni i łazienki są płytki ceramiczne, które są proste w czyszczeniu oraz odporne na chemiczne środki czystości. Ich wybór także jest duży. Glazura, terakota, a może gres? Kierowanie się jedynie wyglądem i ceną nie jest wystarczające. Przy aranżacji mieszkania warto skorzystać z pomocy architekta, który doradzi najlepsze rozwiązanie do danego mieszkania.

Jakie płytki do kuchni wybrać?

Istnieją parametry, na które należy szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze płytek. Należy do nich nasiąkliwość wody, odporność na plamienie czy twardość minerałów. Na dwie ostatnie kwestie należy szczególnie zwrócić uwagę, wybierając płytki do kuchni. Jest to pomieszczenie, które eksploatuje się najbardziej, a na podłogę często coś spada albo chlapie. Jeżeli chodzi o klasę ścieralności, najlepsze będą płytki o trzeciej lub wyższej klasie. Płytki powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ważna jest także antypoślizgowość, która dodaje bezpieczeństwa. W tym miejscu warto także wspomnieć o różnicach, pomiędzy glazurą, gresem a terakotą.

Glazura to płytki na ściany, które po wypaleniu pokrywane są specjalnym szkliwem, które nadaje im połysku. Płytki podłogowe to najczęściej terakota, która od glazury różni się przede wszystkim tym, że wypalana jest w o wiele większej temperaturze. Gres natomiast odpowiedni będzie zarówno na ściany, jak i na podłogi. Wybór płytek dostosowany powinien być do pomieszczenia, ze względu na to, iż zupełnie inne płytki sprawdzą się w kuchni, inne w łazience, a jeszcze inne w pokoju.

Płytki łazienkowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór płytek do łazienki wydaje się prostszy niż do kuchni. Pasują do niej praktycznie wszystkie rodzaje płytek. Powinny być odporne na uszkodzenia powstałe w związku z użyciem chemicznych środków czystości, antypoślizgowe i niewchłaniające wody. W łazience położone mogą być płytki o pierwszej klasie ścieralności.

Płytki drewnopodobne zyskują coraz większą popularność, nawet jeżeli chodzi o wykończenie łazienki. Położone w tym pomieszczeniu nadadzą jej cieplejszego charakteru. Na koniec warto wspomnieć o kleju i fugach do płytek. Ich wybór także należy do ważnych. Dobrane powinny być do miejsca i podłoża, w którym płytki zostaną położone. Odpowiednio dobrana fuga zwiększy trwałość płytek, zmniejszy osadzanie się brudu i pleśni. Więcej na temat płytek przeczytać można tutaj: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/.

Comments are closed.

Service Unavailable.

  • Zalety ziół

    Zioła to rodzaj leków który stosuje się od wielu lat. Główną ich zaleta jest rola lecznicza, ponieważ przede wszystkim jest to metoda naturalna. Również można je stosować u dzieci co jest bardzo ważne szczególnie przy trudnych dolegliwościach. Zioła poza tym można zakupić w dowolnej ilości …
  • Alergia? – weź dedykowane leki

    Są takie przypadłości, które są nad wyraz uciążliwe, raz dlatego, że przydarzają co jakiś czas – na zasadzie nawrotów, a dwa, dlatego, że jak już się przydarzą, to znacznie utrudniają wykonywanie codziennych czynności, są męczące i nieprzyjemne. Do takich przypadłości należy oczywiście alergia, w przypadku …